Atmodas iela 31, Aizpute

Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļos atrodas inženierkomunikācijas, kas nepieder atsevišķiem dzīvokļu īpašniekiem, bet ir dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopīpašums. Tās ir dzīvojamās mājas siltumapgādes, ūdensapgādes, kanalizācijas sistēmas un iekārtas, tai skaitā atsevišķā dzīvokļa īpašuma robežās esošie sildelementi (radiatori, konvektori), ja to funkcionālā darbība ir atkarīga no kopīpašumā esošajām inženierkomunikācijām.

Svarīgi!

Dzīvokļa īpašuma likuma 10. pantā noteikts, ka dzīvokļa īpašniekam ir pienākums nodrošināt pārvaldniekam iespēju veikt dzīvokļa īpašumā darbības, kas nepieciešamas ar dzīvojamās mājas ekspluatāciju saistītu komunikāciju, būvkonstrukciju un citu elementu ierīkošanai un normālai funkcionēšanai, kā arī nodrošināt iespēju apsekot dzīvokli.

Diemžēl pārvaldniekam nākas sastapties ar situācijām, kad dzīvokļu īpašnieki atsakās ielaist dzīvoklī darbiniekus, lai nodrošinātu nepieciešamo darbu veikšanu.

Visbiežāk piekļūt inženierkomunikācijām individuālos dzīvokļos vai pagrabtelpās nepieciešams, lai veiktu avārijas remontdarbus, piemēram, plīstot ūdens stāvvadam. Ja stāvvads plīsis konkrētā dzīvoklī, visai kāpņu telpai tiek noslēgta ūdens padeve līdz dzīvokļa īpašnieks ir nodrošinājis piekļuvi inženierkomunikācijām savā dzīvoklī un veikti nepieciešamie remontdarbi.

Šahtām dzīvokļos jābūt brīvi pieejamām – tās aizbūvēt ir aizliegts

Iekļūstot dzīvoklī, bieži tiek konstatēts, ka nav iespējams brīvi piekļūt inženierkomunikācijām, jo komunikāciju šahta ir noslēgta, piemēram, noklājot ar flīzēm attiecīgo sienu tualetē vai iebūvējot sienā sēdpoda skalojamo kasti. Dzīvokļa īpašniekam pašam jāspēj atvērt un pēc remontdarbu veikšanas aizvērt komunikāciju šahtu. Ja tas tomēr nav izdarīts, siena tiek uzlauzta, lai šahtai varētu piekļūt un veikt nepieciešamos remontdarbus. Patvaļīgas šahtas aizbūvēšanas gadījumos kosmētiskais remonts pēc uzlaušanas jāveic dzīvokļa īpašniekam par saviem līdzekļiem, nodrošinot, lai turpmāk inženierkomunikācijām varētu brīvi piekļūt.

Piekļuve inženierkomunikācijām jānodrošina arī pagrabtelpās

Inženierkomunikāciju bojājumi notiek arī pagrabtelpās, kuras nereti ir aizslēgtas vai aizkrāmētas ar mantām. Inženierkomunikācijām tad nevar operatīvi piekļūt un tiek kavēti avārijas novēršanas darbi.

SIA “Aizputes nami” aicina dzīvokļu īpašniekus:

  • uzturēt pagrabā kārtību, lai būtu iespējams bez kavēšanās piekļūt inženierkomunikācijām
  • norādīt pie attiecīgās pagrabtelpas sava dzīvokļa numuru, lai nepieciešamības gadījumā varētu sazināties ar attiecīgā dzīvokļa īpašnieku
  • nodot saziņai savu kontaktinformāciju dzīvojamās mājas pārstāvim (ja tāds ir) un pārvaldniekam

Piekļuve inženierkomunikācijām jānodrošina arī plānoto remonta darbu veikšanai

Jāņem vērā! Ja dzīvoklis ilgstoši paliek neapdzīvots, dzīvokļa īpašniekam par to jāinformē pārvaldnieks un jāsniedz informācija par personu, ar kuru var sazināties, lai nepieciešamības gadījumā varētu operatīvi iekļūt dzīvoklī.

Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem, ievērot spēkā esošo normatīvo aktu prasības par piekļuves nodrošināšanu inženierkomunikācijām, kā arī būt saprotošiem, jo piekļuve inženierkomunikācijām ir nepieciešama, lai nodrošinātu nepārtrauktu sistēmu un iekārtu darbību dzīvojamā mājā.

Dalīties ar rakstu:

Citi raksti

Noteikumi radiatoru un dvieļu žāvētāju nomaiņai

Kā pareizi nomainīt radiatorus un dvieļu žāvētājus Nereti apkures sezonas sākumā atklājas patvarīgas, nesaskaņotas darbības sekas – ēkā nav iespējams nostabilizēt siltumu,  daļā dzīvokļu ir par karstu, bet citos auksti. Rezultātā neapmierināti ir visi dzīvokļu īpašnieki.

Lasīt tālāk